Data aktualizacji: 2023-09-20

Kalkulator (ROI) rentowności najmu nieruchomości

Kalkulator rentowności najmu – podstawowe narzędzie inwestora w nieruchomości. Jest przeznaczony dla osób inwestujących w nieruchomości na wynajem oraz osób zamierzających to robić. Pomaga obliczyć rentowność i dochód z najmu oraz okres zwrotu z inwestycji. Sprawdź, po ilu latach wynajmowania mieszkanie się zwróci. Zobacz, jaka będzie roczna stopa zwrotu. Oblicz, ile zarobisz na wynajmie, uwzględniając wszystkie koszty, prowizje i opłaty. Kalkulator pomaga obliczyć opłacalność wynajmu mieszkania, lokalu bądź nieruchomości komercyjnej w okresie czasu.

%
* – pola wymagane

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem jest jedną z najpopularniejszych form inwestowania, szczególnie dla Polaków. Polacy kochają nieruchomości! Ten rodzaj inwestowania jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych inwestycji i formy lokaty kapitału, przynoszący comiesięczny dochód właścicielowi nieruchomości. Dlatego to zjawisko jest tak popularne i powszechne w Polsce. Czy opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem na kredyt i po ilu latach się zwróci? Czy kupno mieszkania pod wynajem to rentowna inwestycja? Czy najem długoterminowy się opłaca? Jaka jest rentowność wynajmu mieszkania, lokalu lub nieruchomości komercyjnej? Po ilu latach wynajmowane mieszkanie się zwraca? Jaka będzie rentowność i roczna stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości? Ile zarobię na wynajmie mieszkania? Ile wyniesie roczny przychód? Jaki będzie zysk z wynajmowania? Jaka jest opłacalność wynajmu długoterminowego? Odpowiedzieć na te pytania pomoże nasz Kalkulator rentowności najmu. Jest to narzędzie, które na podstawie poniesionych kosztów oraz wysokości miesięcznego czynszu oblicza przychód, dochód operacyjny, rentowność oraz okres zwrotu z wynajmu.

De facto, na nieruchomości się zarabia w momencie zakupu. Cena, lokalizacja, okolica, infrastruktura i przeznaczenie nieruchomości mają bezpośredni wpływ na to "czy" i "ile" zarobisz na wynajmie. Pamiętaj, że na nieruchomościach można również stracić! Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek decyzji i działań związanych z inwestowaniem w nieruchomości uwzględnij wszystkie aspekty, policz wszystkie koszty oraz opłaty startowe i korzystając z naszego kalkulatora oblicz, czy to się opłaca i ile na tym zarobisz. Skorzystaj z opinii eksperta. Nie opieraj się tylko na jednym źródle. Pamiętaj, że inwestowanie jest sposobem na pomnażanie kapitału, ale jest mocno związane z ryzykiem utraty części bądź całości środków i nikt nie jest w stanie zagwarantować sukcesu czy zarobku.

Ile zarobię na wynajmie mieszkania? Czy najem długoterminowy się opłaca?

Czy się opłaca zakup mieszkania pod wynajem? Roczny przychód brutto, dochód operacyjny, zysk i rentowność z wynajmu da się obliczyć używając naszego kalkulatora. Wpisując do pól odpowiednie wartości, dotyczące Twojej nieruchomości, uzyskasz wynik (przed opodatkowaniem). Uzyskane dane pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Po ilu latach wynajmowania mieszkanie się zwróci?

Okres zwrotu z inwestycji również zostanie podany w wynikach kalkulacji. Jeśli nieruchomość została kupiona na kredyt – po jego spłacie dochód z wynajmu oraz rentowność wzrosną.