Data aktualizacji: 2022-05-12

Raport BIK a kredyt hipoteczny

Raport BIK pokazuje pełną Twoją historię kredytową. Upewnij się, że masz możliwość uzyskać kredyt hipoteczny, a spłata bieżących zobowiązań i kredytów przebiega prawidłowo i w terminie. Sprawdzisz, czy nikt nie wziął na Ciebie kredytu. Upewnij się, że nie masz zobowiązań, o których nie wiesz lub zapomniałeś. Zobacz, jakie dane na Twój temat widzą instytucje finansowe

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest serwisem internetowym, który udostępnia informacje kredytowe i gospodarcze. Jest to główny i największy taki serwis w Polsce pokazujący jak osoby prywatne oraz firmy spełniają swoje zobowiązania kredytowe i finansowe. BIK gromadzi i udostępnia dane dotyczące historii kredytów i pożyczek oraz historii spłaty rat i zobowiązania w całości. Na podstawie tych danych tworzy Ocenę punktową (scoring) osoby lub instytucji. Ocena ta jest prognozą, która pokazuje prawdopodobieństwo terminowej spłaty zobowiązań w przyszłości. Raport BIK zawiera również informacje o wszystkich pożyczkach i kredytach (w tym kredyty hipoteczne), zobowiązaniach w trakcie spłaty, te spłacone oraz szczegóły i terminy spłaty każdej raty. 

Jakie dane i informacje osoba prywatna może uzyskać o sobie? Jakie to ma znaczenie przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego lub innej pożyczki? Sprawdzisz, czy nikt nie wziął na Ciebie kredytu. Upewnij się, że nie masz zobowiązań, o których nie wiesz. Raport BIK zawiera pełną Twoją historię kredytową, wysokość wszystkich Twoich zobowiązań, niespłacone długi, zaciągnięte kredyty i pożyczki. Upewnij się, że nie wpisano Cię do Rejestru Dłużników. Potwierdzisz, że nie zalegasz z płatnościami za rachunki i faktury. Ocena punktowa BIK (scoring) oraz Wskaźnik BIK pokazują na ile dobrze radzisz sobie z zobowiązaniami i jakie jest prawdopodobieństwo terminowej spłaty rat w przyszłości, czyli tak naprawdę, jaką masz szansę uzyskania kredytu hipotecznego. Skorzystaj z BIK i śpij spokojnie!

Uważasz, że Ciebie to nie dotyczy?

 • Na niezamkniętym lub zapomnianym koncie bankowym mogą rosnąć opłaty oraz odsetki. Czy wiesz, że prowadzenie konta bankowego i karty do konta w większości banków jest warunkowo bezpłatne i z czasem może stać się płatne? A czy na pewno zamknąłeś wszystkie niepotrzebne konta i karty kredytowe?
 • Rata Twojego kredytu nie została prawidłowo zaksięgowana lub wystąpił błąd techniczny lub pomyłka pracownika banku.
 • Ktoś mógł wykorzystać Twoje dane osobowe i zaciągnął zobowiązanie, o którym nie wiesz

Dla kogo jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej posiada oferty: dla Ciebie, Twojej rodziny i Twojej firmy, Alerty BIK oraz korzystne cenowo pakiety ważne przez 12 miesięcy. Zobacz, jakie dane na Twój temat widzą instytucje finansowe. Upewnij się, że nie wpisano Cię do Rejestru Dłużników. Sprawdź, czy nie zalegasz z płatnościami za rachunki i faktury. Będziesz otrzymywać powiadomienia SMS, gdy pojawi się istotna informacja na Twój temat.

 

Sprawdź swoje szanse na kredyt. BIK to narzędzie, które oblicza szanse na kredyt hipoteczny z uwzględnieniem całej historii kredytowej w BIK.

 

Oferta BIK dla Ciebie i Twojej rodziny

 1. Pakiet BIK. Pakiet zawierający raport BIK, alerty oraz wskaźnik BIK.
 2. Pakiet BIK Bezpieczna Rodzina. Włącz opiekę kredytową i ochronę przed wyłudzeniami dla siebie i swoich bliskich.
 3. Pakiet BIK Bezpieczna Rodzina Plus. Rozszerzona oferta dla Twojej rodziny.
 4. Alerty BIK na 12 miesięcy. Dostaniesz SMS i e-mail, gdy w BIK pojawią się informacje o próbie uzyskania kredytu na Twoje dane, lub gdy zostanie zarejestrowane opóźnienie w spłacie. BIK poinformuje Cię, gdy w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor zostanie odnotowane opóźnienie w spłacie Twoich zobowiązań.
 5. Wskaźnik BIK na 12 miesięcy. Wskaźnik pokazuje, czy aktualnie nie masz problemów z regulowaniem swoich zobowiązań. 
 6. Zastrzeżenie kredytowe

Aktualna oferta BIK oraz szczegóły są dostępne TUTAJ

 

Oferta BIK dla Twojej firmy

 1. Raport o Kontrahencie. Po numerze NIP sprawdzisz sytuację finansową i płatniczą dowolnej firmy. Dzięki temu unikniesz ryzyka współpracy z nierzetelnym dostawcą lub usługodawcą albo z zadłużoną firmą.
 2. Alerty o Kontrahencie. Obserwowanie podmiotu. Otrzymasz powiadomienie SMS i e-mail, gdy firma, którą obserwujesz, zostanie wpisana do rejestru dłużników BIG. Dowiesz się natychmiast, że Twój dostawca lub podwykonawca przestaje płacić na czas i nie wywiązuje się z bieżących zobowiązań.

Aktualna oferta BIK oraz szczegóły są dostępne TUTAJ

 

Dlaczego Twoja historia kredytowa jest ważna dla banku w trakcie ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Udzielając kredyt bądź pożyczkę pieniężną, kredytodawca liczy na jej oddanie wraz z odsetkami. Jeśli nie terminowo spłacasz raty, masz opóźnienia bądź przerwy w spłatach albo posiadasz niespłacone długi, karty kredytowe lub inne zobowiązania, to bank będzie mniej chętny udzielić Ci kredytu hipotecznego lub zaproponuje wyższe oprocentowanie bądź zażąda innych zabezpieczeń kredytu hipotecznego (np. dodatkowe ubezpieczenie lub większy wkład własny). Składając wniosek o kredyt hipoteczny, wyrażasz zgodę na sprawdzenie Cię w rejestrze BIK i możesz być pewny (pewna) - bank to zrobi, gdyż jest to w jego interesie. Prawdopodobnie, sprawdzi Cię nawet w przypadku drobnych pożyczek konsumenckich oraz kart kredytowych.

Jeśli Twoja ocena w BIK będzie "niedostateczna" lub bank wykryje niespłacone zobowiązania, może nawet odmówić  w kredycie hipotecznych. To może być nieprzyjemne, prawda? Znalazłeś wymarzoną nieruchomość, właściwe mieszkanie w dobrej cenie i ładnej okolicy w dobrej lokalizacji, masz podpisaną umowę rezerwacyjną lub nawet wpłacony zadatek/zaliczkę, a bank odmawia Ci przyznania kredytu. Dlatego ważnym jest sprawdzić siebie na stronie Biura Informacji Kredytowej przed transakcją. Będziesz posiadać komplet informacji o Swojej “kondycji finansowej” i ocenisz Swoje szanse na kredyt. BIK ostrzega również przed nadmiernym zadłużeniem. 

 

Uwaga! Jeśli kupujesz mieszkanie lub inną nieruchomość na kredyt, upewnij się, że w umowie ze sprzedawcą masz wpis dotyczący zwrotu zadatku w przypadku jeśli bank odmówi Ci kredytu. Dopilnuj również, żeby w tym przypadku nie było kary umownej. Polecamy również wpisy Błędy przy zakupie nieruchomości na kredyt. Nie ufaj deweloperom, sprzedawcom, bankom i doradcom kredytowym! oraz  Jak kupić mieszkanie dla siebie – checklista 1001 rzeczy do sprawdzenia przed zakupem.

 

Posiadasz kredyt? Nie posiadasz kredytu ani hipoteki? Dlaczego warto skorzystać z BIK?

Zobacz, jakie dane na Twój temat widzą instytucje finansowe. Sprawdź, czy informacje o spłacanych ratach kredytu są przekazywane do rejestru BIK i czy kwoty oraz daty się zgadzają. Upewnij się, że nie masz zobowiązań, o których nie wiesz bądź zapomniałeś. 

Raport BIK pozwoli Ci uzyskać komplet aktualnych informacji na Twój temat, natomiast Alerty BIK informują o próbach wyłudzenia na Twoje dane. Co miesiąc będziesz dostawać SMS oraz wiadomość e-mail z informacją o statusie ochrony. Jeśli w BIK pojawi się zapytanie o Twoje dane od banku lub innej instytucji - Ty o tym się dowiesz. Dowiesz się kto, dlaczego i w jakiej sprawie Cię sprawdza. Skorzystaj z BIK, upewnij się, że nie masz długów, o których nie wiesz i śpij spokojnie!

 

 

W powyższym artykule została wyrażona subiektywna opinia autora. Nie ma tutaj porad, a decyzję o korzystaniu z płatnych usług podmiotu zewnętrznego podejmujesz sam/sama. Podane w tym artykule informacje mogą nie znaleźć zastosowania w szczególnych przypadkach, mogą nie być aktualne i nie stanowią oferty. Aktualna oferta BIK jest dostępna wyłącznie na stronie Biura Informacji Kredytowej. Wszystkie podane informacje należy traktować jedynie informacyjnie, sprawdzić we własnym zakresie lub skorzystać z porady eksperta.